
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Adjustable Bandwidth, Selectable Scale |
| Axis | X, Y, Z |
| Bandwidth | 1 Hz to 1 kHz |
| Output Type | Digital |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.25 V |
| Sensor Type | 3 Axis |
| Resolution | 20 bit |
| Interface Type(Data Interface) | I²C, SPI |
| Acceleration | 10 g, 20 g, 40 g |
| Sensitivity | 51200 to 12800 LSB/g |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
